L

Lamineerimine

Teostame liim- ja leeklamineerimist. Liimiga saab lamineerida porolooni (vahtpolüuretaan) ja vatiini, kangastega, kunstnahaga ja nahaga. Samuti saab lamineerida porolooni ja vatiini omavahel. Leegiga saab lamineerida porolooni ning vahtpolüetüleeni erinevate kangastega. Annab liimiga võrreldes tugevama ühenduse.

Lamineeritud poroloon

Lamineeritud poroloon oma pehmuse, hea soojapidavuse, helisummutavuse ja kulumiskindluse tõttu sobib mitmesuguste pindade polsterdamiseks-pehmendamiseks mööbli-, jalatsi-, õmblus-, galanterii- ja autotööstuses aga ka mitmete ortopeedilises meditsiinis ja olmes kasutatavate toodete
valmistamiseks.
Lamineerimisel kleebime porolooni ühele või mõlemale poolele erinevaid tekstiilmaterjale, kas liimiga (liimlamineerimine) või porolooni pinna sulatamisega(leeklamineerimine).
Lamineerimiseks kasutame standardset porolooni (vahtpolüuretaani) paksusega 2 kuni 15mm, nii lindina rullis, kui ka lehtedena-tahvlitena. Üldjuhul on poroloon meie hange.
Poroloonile lamineerime järgmiseid materjale:

  • Sünteetilisest või naturaalkiust dekoratiivkangas. Tellija hange.
  • Sünteetilisest kiust võrkkangas („charmeuse“). Meie hange.
  • Mahuline vatiin. Meie hange.
  • Mittekootud kangas („nonwoven“). Meie hange.
  • Kunstnahk (PVC). Tellija hange.

Lamineeritud porolooni valmistame lindina kerituna rullidesse. Laminaadi laius on 500 kuni 1800mm, kihtide arv 2 või rohkem, paksus 2 kuni 50mm, rulli läbimõõt kuni 1300mm.
Lamineeritud porolooni valmistame vastavalt individuaaltellimustele ja anname vajadusel tellijale
ka kasutusalast konsultatsiooni.

Lamineeritud vahtpolüetüleen

Lamineeritud vahtpolüetüleen oma pehmuse, hea soojapidavuse, helisummutavuse ja kulumiskindluse tõttu sobib mitmesuguste pindade polsterdamiseks-pehmendamiseks mööbli-, jalatsi-, õmblus-, galanterii- ja autotööstuses aga ka mitmetel spordialadel, vabaajal või olmes kasutatavate mattide valmistamiseks.
Lamineerimisel kleebime vahtpolüetüleeni ühele või mõlemale poolele erinevaid tekstiilmaterjale, vahtpolüetüleeni või polüetüleenlinti vahtpolüetüleeni pinna sulatamisega leeklamineerimise seadmel.
Lamineerimiseks kasutame Soome firma NMC Termonova OY poolt toodetud rullis vahtpolüetüleeni reg.nimetusega „ Nomalen™“ paksusega 5 kuni 15mm. On võimalik lõigata ka õhemaks.
Vahtpolüetüleenile lamineerime järgmiseid materjale:

  • Sünteetilisest või naturaalkiust dekoratiivkangas, nahk, kunstnahk. Tellija hange.
  • Polüetüleenlinti paksusega 1 kuni 1,5mm. Meie hange.
  • Mittekootud kangas (nonwoven“).
  • Vahtpolüetüleen erinevate paksuste ja värvustega. Meie hange.

Lamineeritud vahtpolüetüleeni valmistame lindina kerituna rullidesse. Laminaadi laius on 500 kuni 1700mm, kihtide arv 2 või rohkem, paksus 3 kuni 30mm, rulli läbimõõt kuni 1300mm.
Lamineeritud vahtpolüetüleeni valmistame vastavalt individuaaltellimustele ja anname vajadusel tellijale ka kasutusalast konsultatsiooni.